23 kwietnia br. miało miejsce otwarcie patronackiego laboratorium firmy Auctane oraz podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim a firmą Auctane Poland. Współpraca jest realizowana na naszym Wydziale Nauk Inżynieryjno-Technicznych. Firma Auctane Poland z główną siedzibą w Zielonej Górze i oddziałem we Wrocławiu, jest jednym z kluczowych centrów technologicznych grupy Auctane, której siedziba główna znajduje się w Austin, USA. Firma specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT wspierających zarządzanie dostawami, integrując oprogramowanie z systemami kurierskimi i platformami e-commerce.
Wsparcie merytoryczne w zakresie kształcenia studentów Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych oraz ufundowanie i objęcie patronatem Laboratorium Systemów Informatyki Biznesowej, które funkcjonuje w Instytucie Sterowania i Systemów Informatycznych, wspierają kształcenie wysokiej jakości absolwentów przygotowanych do wejścia na rynek pracy branży IT.
Gospodarzem spotkania był Dyrektor Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych prof. dr hab. inż. Krzysztof Patan i koordynator współpracy z firmą Auctane dr inż. Anna Pławiak-Mowna, prof. UZ przy wsparciu Pani Moniki Politańskiej z Biura Karier. Uroczyste otwarcie laboratorium przeprowadził Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego – prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski wraz z Pawłem Przybyłą Principle Advisor & Auctane PL Site leader. Spotkanie swoim udziałem uświetnili również: Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. inż. Justyna Patalas-Maliszewska, Dziekan i Prodziekan Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych prof. dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz, dr inż. Łukasz Sobolewski oraz przedstawiciele Biura Karier. Partnera Wydziału – firmę Auctane – reprezentowała również Pani Katarzyna Dwornik.
Bezpośrednio po części uroczystej spotkania odbył się wykład „Obsługa błędów i logowanie”. Spotkanie to rozpoczęło serię spotkań zaplanowanych do realizacji w semestrze letnim 2024/2025. Kolejny wykład zaplanowany został na 7-go maja 2025. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce.
Autor: dr inż. Anna Pławiak-Mowna, prof. UZ
Zdjęcia: Biuro Karier UZ